Denník N

Je ako šikovnejší Plekanec, bude významný hráč NHL. Filip Mešár začal v juniorke 4 bodmi a sólom cez celé klzisko

Filipa Mešára preradili najskôr z kempu Montrealu Canadiens do farmárskeho Lavalu Rocket a odtiaľ potom do juniorského Kitcheneru Rangers v OHL.

Reakcie slovenských fanúšikov boli zväčša sklamané, napokon aj samotný Mešár chcel hrať na farme s mužmi a nie s juniormi. Pri týchto správach trochu zaniklo, že Mešár mal v skutočnosti vynikajúci kemp a preradenie do juniorky nesúviselo s jeho výkonmi.

Mešár v noci odohral prvý zápas za Kitchener, získal v ňom štyri body a strelil pekný gól po sóle z obrannej tretiny až k súperovej bránke. Jeho tím zvíťazil nad Sudbury Wolves 7:2.

Hoci sa nestratil ani medzi mužmi v kempoch Montrealu či Lavalu, už prvý zápas v juniorke naznačil, že zámer Canadiens môže fungovať. Kým na farme by nedostal taký veľký priestor, v Kitcheneri bude dominovať a malo by mu ešte narásť sebavedomie.

Je to teda opačný prístup, aký klub zatiaľ zvolil u Juraja Slafkovského, ktorý hráva desať minút za zápas v prvom tíme Montrealu namiesto toho, aby hral na farme v prvom útoku a presilovke.

Nedá sa vopred povedať, ktorý postup je správnejší, no Montreal robí všetko pre to, aby o pár rokov hrali v jeho prvých dvoch útokoch a aj v presilovke Slafkovský aj Mešár.

Po skvelom začiatku v zámorí málokto pochybuje, že získaním Mešára sa Montrealu podaril skvelý výber z 26. miesta draftu.

Prirovnanie k Plekancovi

Novinár Stu Cowan z Montreal Gazette, kapitán Canadiens Nick Suzuki aj ďalší hráč prvého tímu Josh Anderson dostali počas kempu otázku, ktorý mladý hráč Montrealu ich v príprave najviac zaujal.

Mohli si vybrať aj Juraja Slafkovského, no všetci traja začali nezávisle od seba vychvaľovať Mešára.

Cowan dostal konkrétne otázku, ktorý z mladých hokejistov bude významným hráčom v NHL. „Filip Mešár. Zaujal ma od prvého momentu, keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL Draft

Slafkovského začiatky v NHL

Reportér Denníka N Štefan Bugan na mesiac vycestoval do Kanady, aby pripravil sériu článkov o začiatkoch hokejistu Juraja Slafkovského v klube NHL Montreal Canadiens.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie