Denník N

Takú ti strelím, že ti stena dá druhú

Protest proti násiliu po zavraždení 16-ročnej tínedžerky na pochode za práva gejov a podpaľačskom útoku, pri ktorom zomrel palestínsky chlapček. Foto - TASR/AP
Protest proti násiliu po zavraždení 16-ročnej tínedžerky na pochode za práva gejov a podpaľačskom útoku, pri ktorom zomrel palestínsky chlapček. Foto – TASR/AP

Bolí ma z teba hlava. Je mi z teba zle. Keby som ťa nemala, kde by som dnes bola.

Autorka je spisovateľka

Kožu z teba zderiem. Palicu na tebe zlomím. Roztrhala by som ťa ako žabu. Zbijem ťa ako koňa. Keď to neurobíš, tak ťa vyplieskam remeňom, až si nesadneš. Mám ti streliť? Zavriem ťa do komory? Si sprostá? Mám ti to zopakovať? Čo som ti povedal?

Nerozumela si? Nie si schopný urobiť ani takú jednoduchú vec? Myslíš, že niekoho zaujímaš? Si hluchý? Si slepá? Onemela si? Nevieš rozprávať? Čo si taký strachopud? Čo sa správaš ako malá? Prečo nie si ako tvoja setra? Prečo nie si dobrá? Prečo si stále taký zlý? Nedokážeš sa to už konečne naučiť? Po kom si taký idiot?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Komentáre

Teraz najčítanejšie