Denník N

Týždňový newsfilter: Vražda nakreslila čiaru, bez SaS, PS a zrejme i Hlasu k zmene pre LGBTI+ nedôjde

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Hľadá sa väčšina tolerantných. 2. Teš sa ten, kto prídeš po Matovičovi. 3. Na toto Fico, Gašpar a Bödör dlho čakali.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Hľadá sa väčšina tolerantných

Vražda dvoch mladých queer ľudí na Zámockej v Bratislave a následné hlasovanie parlamentu o návrhu SaS, ktorý uľahčoval základné životné situácie nezosobášeným párom rovnakého i rôzneho pohlavia, nakreslili jasnú čiaru medzi tolerantnými ľuďmi v politike a tými, ktorí tolerantní nie sú.

Čiara nedelí spoločnosť na liberálov a konzervatívcov, to je omyl, chybne zúžený pohľad na vec a často dymová clona netolerantných ľudí, ktorí by radi odvrátili pohľad z vlastnej pomýlenosti.

Za návrh SaS hlasovalo 50 poslancov – okrem 20 z SaS, 17 poslanci OĽaNO, dvaja zo Za ľudí i siedmi z Hlasu – a k tejto skupine ľudí treba pripočítať ešte neparlamentné Progresívne Slovensko.

Ak sa má Slovensko stať súčasťou vyspelého sveta, toto je v rámci politických strán civilizačný priestor, v ktorom môže dôjsť k zmene.

Prebudenie SaS.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Hlas

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Progresívne Slovensko

Richard Sulík

SaS

Komentáre

Teraz najčítanejšie