• prečo v lete zaplatia za Bellinghama viac ako 100 miliónov.

V Euroligách sa snažíme každý týždeň zhrnúť to najpodstatnejšie, čo sa cez víkend stalo v piatich špičkových ligách. Môžete ich dostávať aj ako newsletter.

O Premier League napísal Lukáš Vráblik, o španielskej La Lige Tomáš Čorej, dianie v talianskej Serie A zhrnul Pavel Bielik a o nemeckej bundeslige a francúzskej Ligue 1 napísal Zoran Boškovič.

Anglicko: United hrali bez Ronalda dobre

Manchester United sa blížil k frustrujúcej prehre. Na ihrisku Chelsea prehrával 0:1, v 87. minúte s prehľadom premenil penaltu Jorginho. V nadstavenom čase však United vyrovnal. Po centri sa presadil brazílsky defenzívny záložník Casemiro, ktorého zakončenie vytlačil brankár Kepa Arrizabalaga len na žrď a odtiaľ išla lopta za bránkovú čiaru.

United získal dôležitý bod v ťažkom zápase, ale po zápase sa opäť rozprávalo najmä o Cristianovi Ronaldovi. Ten nebol ani na lavičke a dôvodom tohto rozhodnutia manažéra Erika ten Haga bola disciplína.

Počas stredajšieho víťazstva nad Tottenhamom Ronaldo totiž ešte pred záverečným hvizdom odišiel do šatne a ten Hag následne novinárom potvrdil, že portugalská ofenzívna hviezda odmietla nastúpiť z lavičky na posledných pár minút.

Ten Hag teraz po dueli s Chelsea opakoval, že potrebuje v United vybudovať „správnu kultúru“. „Je dôležitejšie vytvoriť správne štandardy a hodnoty. Z dlhodobého hľadiska je to vždy dôležitejšie a nakoniec vám to prinesie výsledky,“ hovoril.

United bez Ronalda proti Tottenhamu predviedol jeden z najlepších výkonov v tejto sezóne – a teraz získal aj bod proti Chelsea. A to napriek tomu, že