Denník N

Odvolali riaditeľa divadla. Neslušný svet Matoviča a Kollára opäť zvíťazil

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Autor je spisovateľ

Generálny riaditeľ SND Matej Drlička urobil prešľap: v Budapešti na diskusii Opera Europe o vzťahu kultúry a politiky použil neadekvátne vyjadrenia.

Ospravedlnil sa za ne a ponúkol demisiu zo svojho postu. Ospravedlniť sa bola základná slušnosť, priam povinnosť, ponúknuť demisiu bolo niečo, čo by som v tomto prípade nazval nadslušnosťou.

Na porovnanie: Igor Matovič po vražde dvoch queer ľudí vyslovil LGBTI+ komunite svoju „sústrasť“ vyjadrením, že je hetero, Boris Kollár pred časom verejne nazval queer ľudí úchylákmi, ktorí patria do ústavov.

Ani jeden z nich sa neospravedlnil a slovo demisia by museli silnou lupou hľadať v slovníku cudzích slov.

Mám neodbytný pocit, že ten slovník aj s lupou ministerke kultúry Milanovej podstrčili prostredníctvom poslancov Výboru NR SR pre kultúru a médiá tí, ktorým Drlička v divadle z rôznych dôvodov nevyhovoval.

A inak neviditeľná ministerka sa bleskurýchlo zviditeľnila – využila Drličkovu nadslušnú ponuku a odvolala ho z funkcie.

Neslušný svet Matoviča a Kollára opäť raz zvíťazil.

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Divadlo a tanec

Natália Milanová

Komentáre, Kultúra

Teraz najčítanejšie