Denník N

Newsfilter: Pellegrini si bezpečne ide po víťazstvo

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Hlas ďakuje a SaS padá. 2. Aj toto je úspech Roberta Fica. 3. 16 miliónov pre najzraniteľnejších.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Hlas ďakuje a SaS padá

Kým Boris Kollár sa po odchode SaS z vlády dostal k moci, o akej sa mu po voľbách ani nesnívalo, z dlhodobého chaosu od septembra vystupňovanom aj menšinovou vládou ťaží najmä Peter Pellegrini.

Podľa posledného prieskumu agentúry Focus je najdôveryhodnejším politikom na Slovensku, dôveryhodnejší ako prezidentka Zuzana Čaputová. Najnovšie meranie agentúry Ipsos pre Denník N ukazuje, že sa darí aj jeho Hlasu. Ešte v auguste by ho volilo 17,2 percenta respondentov, v septembri 18,3 a v októbri už 20,2 percenta opýtaných.

Hlas zaznamenal najväčší medzimesačný prírastok preferencií spomedzi všetkých relevantných strán a je v pozícii, že bez neho by žiadna nová vláda nevznikla.

Rozhodujúce slovo.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Referendum o predčasných voľbách

Richard Sulík

Robert Fico

SaS

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie