Slovan v Európe nekončí, rozhodli dve bizarné minúty. Weiss: Keby dali gól, už tu nie som

Eric Ramírez (Slovan) sa teší po strelení gólu. Foto - TASR/Pavel Neubauer
Eric Ramírez (Slovan) sa teší po strelení gólu. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v piatom zápase H-skupiny Európskej konferenčnej ligy nad Pjunikom Jerevan 2:1.

V 63. minúte dostáva brankár Slovana Adrián Chovan neľahkú prihrávku a loptou trafí priamo napádajúceho súpera. Nezostáva mu nič iné ako hráča odtlačiť, nakoniec rozhodca píska pokutový kop a Pjunik Jerevan vedie 1:0.

Ak sa zápas skončí takto, Slovan v Európe končí.

V 84. minúte však prichádza kontaktný gól obrancu Gurama Kašiu, ktorý využije skrumáž pred bránkou Pjunika. Štadión je na nohách, hlásateľ oslavuje meno netradičného gruzínskeho strelca.

Remíza nič nerieši, preto sa okamžite po rozohrávke arménskeho tímu chopí svojej šance Eric Ramírez.

Agresívnym napádaním prinúti súpera prihrať až brankárovi, ktorý netrafí dobre loptu a venezuelskému útočníkovi daruje lacný gól do prázdnej brány. „Tak toto nepatrí ani na dedinu,“ zhodnotil chybu brankára Jerevanu komentátor RTVS Ľuboš Hlavena.

Hráči Slovana otočili zbabraný zápas v priebehu necelých dvoch minút, získali tri body a v H-skupine im patrí prvé miesto s ôsmimi bodmi.

„Urobili sme jednu veľkú chybu, ktorou sme skoro prehrali, ale hrali sme vynikajúco. Už málokto veril, že to otočíme, ale toto mužstvo má silu. Ľudia nám fantasticky pomohli, dali sme druhý gól po chybe súpera, to patrí k futbalu,“ vravel po zápase tréner Slovana Vladimír Weiss.