Denník N

Školský týždeň: Vysoké školy budú musieť prepúšťať alebo im budú chýbať peniaze

Školský týždeň pripravuje Centrum vzdelávacích analýz, nezávislá analytická a výskumná organizácia, ktorej cieľom je najmä na základe dát a výsledkov výskumu zlepšovať kvalitu školstva. Podporiť ho môžete tu.

Povedzme to priamo – bolo by chybou, keby sa minister školstva uspokojil s návrhom štátneho rozpočtu na budúci rok. Okrem dohodnutého zvyšovania platov totiž v rozpočte prakticky nič nové nie je. A navyše rozpočet nepočíta ani len s peniazmi pre všetkých, ktorí už dnes v školstve pracujú.

Minister však zatiaľ žiadnu nespokojnosť s naplánovanými financiami neprejavil. Skôr naopak, jeho postoj k rozpočtu je chápavý. Dokonca podľa svojho nedávneho vyjadrenia nerozumie, prečo sa vysoké školy obávajú, že nebudú mať dosť peňazí na platy svojich zamestnancov a zamestnankýň.

Preto sa bližšie pozrime práve na rozpočet pre vysoké školy (základným a stredným školám sme sa podrobnejšie venovali minulý týždeň). Naozaj sa z hľadiska vysokých škôl nič zlé nedeje? Budú mať dostatok peňazí na platy učiteliek a učiteľov aj nepedagogického personálu?

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Centrum vzdelávacích analýz je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Školský týždeň

Každý štvrtok v spolupráci s expertmi z Centra vzdelávacích analýz prináša Školský týždeň najdôležitejšie informácie zo školstva, analýzy a návrhy, ako zmeniť vzdelávanie.

Školstvo

Komentáre, Slovensko

Teraz najčítanejšie