Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Súd uveril svedkovi Imreczemu a nie sprisahaneckej verzii docenta Fica

Foto – TASR
Foto – TASR

1. Súd nemá dôvod neveriť Imreczemu a jeho svedectvám o korupcii. 2. Slováci a Česi majú za sebou nevydarenú oslavu spoločného sviatku. 3. Obchod za 44 miliárd dolárov môže zmeniť aj Slovensko.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Súd opäť uveril Imreczemu a jeho svedectvám o korupcii

Dve bývalé vysokopostavené úradníčky finančnej správy súd zatiaľ neprávoplatne odsúdil za korupciu na päťročné podmienky a desaťtisícové peňažné tresty. Jedna kedysi viedla právny odbor, druhá sekciu ekonomiky. Obe sa priamo na súde odvolali.

Čo s tým má expremiér Robert Fico? Obe úradníčky usvedčuje ich bývalý nadriadený František Imrecze, ktorý finančnú správu riadil práve za Ficovho vládnutia ako jeho nominant a dnes pred orgánmi činnými v trestnom konaní hovorí o jej fungovaní.

Imrecze svedčí aj v kauze Súmrak, v ktorej sú obvinení Fico a Robert Kaliňák zo zosnovania zločineckej skupiny, pomocou ktorej sa snažili zdiskreditovať politických oponentov. Podľa polície na to využívali políciu a práve finančnú správu pod Imreczeho vedením.

Rovnaký svedok je kľúčovou postavou aj v procese s Jozefom Brhelom a pri odkrývaní zmanipulovaných IT tendrov.

Vo všetkých prípadoch obhajoba jeho svedectvá spochybňuje ako nedôveryhodné a zmanipulované. Nový rozsudok, hoci zatiaľ neprávoplatný, opäť o čosi viac oslabuje takúto líniu obrany predstaviteľov Ficovej éry i jeho samotného.

Jedna sa priznala, prečo by klamal o ostatných? Nejde

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Československo

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Robert Kaliňák

X/Twitter

Komentáre

Teraz najčítanejšie