Nechajte Slafkovského v presilovke ďalších 12 rokov, hovorí novinár. Jeho gól je ďalší krok v jasnom trénerovom pláne

Juraj Slafkovský má za sebou zlý zápas, no Montreal ho vyhral aj vďaka výbornému výkonu brankára Jaka Allena. Foto - TASR/AP
Juraj Slafkovský má za sebou zlý zápas, no Montreal ho vyhral aj vďaka výbornému výkonu brankára Jaka Allena. Foto – TASR/AP

Montreal vyhral v St. Louis 7:4.

Juraj Slafkovský sa vrátil do zostavy Montrealu po troch vynechaných zápasoch pre zranenie zápästia.

Ako nepravdivé sa ukázali predzápasové šumy, že by mal hrať proti St. Louis Blues s kreatívnejšími spoluhráčmi Seanom Monahanom a Kirbym Dachom. Nakoniec bol opäť vo štvrtej formácii, tentoraz s centrom Jakom Evansom a krídelníkom Mikom Pezzettom.

Aj čas na ľade bol podobný ako v predošlých dueloch – 10 minút a 23 sekúnd. Lenže tréner Martin St. Louis ho za dobré predošlé výkony predsa len odmenil a našiel mu miesto v druhej presilovkovej formácii.

Presilovky Montrealu boli v tejto sezóne doteraz katastrofálne, Canadiens využili len jednu z dvadsiatich piatich.

Tréner St. Louis sa snažil niečo vymyslieť a prvú presilovkovú formáciu zostavil len z útočníkov – Cola Caufielda, Nicka Suzukiho, Seana Monahana, Kirbyho Dacha a Mika Hoffmana.

Mimochodom, o taktickej pestrosti NHL svedčí, že obhajca titulu Colorado Avalanche v predošlom zápase proti New Jersey Devils (0:1) obrancov z presilovky neubral, ale mal ich na ľade dokonca väčšinu. V presilovkovej formácii hrali spolu obrancovia Devon Toews, Bowen Byram a Samuel Girard.

Trápenie Montrealu v presilovke napokon ukončil pri svojej prvej príležitosti Slafkovský. Slovenský útočník sa peknou strelou z prvej postaral o prvú využitú presilovku Montrealu na ľade súpera od 23. apríla.

Slafkovský vyrovnal na 3:3. Následne sa presadila aj presilovková formácia s piatimi útočníkmi, svoj druhý gól v zápase strelil Caufield.

„A teraz ho už nechajte v presilovke. Na najbližších dvanásť rokov,“ okomentoval Slafkovského gól novinár Tony Marinaro.

Rozdiel medzi priestorom pre prvú a druhú presilovkovú formáciu bol tentoraz obrovský. Kým Caufield a spol. boli na ľade v presilovke štyri minúty a pár sekúnd, Slafkovský len o čosi viac ako minútu so spoluhráčmi Joshom Andersonom, Christianom Dvorakom, Brendanom Gallagherom a obrancom Chrisom Widemanom.

Slafkovský strelil gól z pravého kruhu, ukázalo sa, že táto pozícia mu minimálne v tejto fáze kariéry