Denník N

Týždňový newsfilter: Stačili dva roky a Matovič je znamením porážky

Igor Matovič, Erika Jurinová a Eduard Heger. Foto - TASR
Igor Matovič, Erika Jurinová a Eduard Heger. Foto – TASR

1. Bol to volebný debakel Igora Matoviča. 2. Bratislava potvrdila dopyt po liberáloch. 3. Boris Kollár pokazil voľby.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Bol to volebný debakel Igora Matoviča

Pád Igora Matoviča sa síce začal už pred dvoma rokmi, až doteraz ho však mohol vydávať – a aj to robil – za optický klam. Toľkokrát opakoval, ako zvykne bývať v prieskumoch slabý, aby vzápätí vyhral voľby, až nakoniec voľby prehral. A to úplným debaklom.

Matovič sa síce tváril, akoby ani žiadne voľby neboli, ale nedajte sa tým zmiasť. On sám naozaj nekandidoval ani nikoho aktívne nepodporoval, no jeho prehra aj tak trčí skoro z každého kúta Slovenska. Vidno ju vo volebných výsledkoch desiatok či skôr stoviek iných kandidátov a kandidátok.

Vidno ju ešte aj z tých dvoch osamelých úspechov OĽaNO v župných voľbách v Žiline a v Trnave. Trnavský župan Viskupič aj žilinská Erika Jurinová vyhrali aj preto, že sa pred voľbami čo najviac nepriznávali k OĽaNO a už vôbec nie k Igorovi Matovičovi.

Neprekvapuje, že Igor Matovič zámerne prehliadol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Komunálne a župné voľby 2022

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie