Denník N

Euroligy: Barcelonu opäť zachránil Lewandowski, Arsenal aj Neapol našli nových hrdinov

Foto – AP
Foto – AP

Dobrý deň,

v Euroligách sa dočítate aj:

  • o nečakanom hrdinovi Arsenalu;
  • že Barcelonu opäť zachránil Lewandowski;
  • že Neapol hrá senzačný futbal;
  • ako Bayern našiel šiestich strelcov;
  • že PSG strelilo za deväť dní 14 gólov.

V Euroligách sa snažíme každý týždeň zhrnúť to najpodstatnejšie, čo sa cez víkend stalo v piatich špičkových ligách. Môžete ich dostávať aj ako newsletter.

O Premier League a o bundeslige napísal Lukáš Vráblik, o španielskej La Lige Tomáš Čorej, dianie v talianskej Serie A zhrnul Pavel Bielik, o francúzskej Ligue 1 napísal Peter Kováč.


Anglicko: Nečakaný hrdina Arsenalu

Hrdinom Arsenalu sa stal hráč, na ktorého ste možno už aj zabudli. Reiss Nelson hral v jeho základnej zostave naposledy ešte v prvom kole minulej sezóny. Manažér Mikel Arteta ho potom poslal na hosťovanie do Feyenoordu, ale teraz sa už vrátil do Londýna.

Proti Nottinghamu Forest opäť nebol v základe. Na ihrisko sa však dostal, keď sa zranil hviezdny Bukayo Saka.

Ten ležal na trávniku hneď v úvode zápasu po zákroku Renana Lodiho, ale ešte chvíľku zostal na ihrisku. Bol to práve Saka, kto potom odcentroval na úvodný gól Gabriela Martinelliho.

Arsenal vtedy získal pokoj a zápas s nováčikom už bez väčších problémov kontroloval.

A to aj keď Saka odišiel. Nelson, ktorý je aj odchovancom Arsenalu, ho nahradil v 27. minúte a nakoniec sa stal mužom zápasu.

Nelson totiž strelil dva góly v priebehu troch minút na začiatku druhého polčasu a potom ešte aj prihral na štvrtý gól Thomasovi Parteymu. Piaty presný zásah pridal Martin Ødegaard. Pre Nelsona išlo o prvý gól v drese Arsenalu od novembra 2020.

„Bolo to úžasné. Na tréningoch som pracoval naozaj tvrdo, keď som čakal na svoju šancu. Som rád, že som ju dostal,“ povedal Nelson po zápase. Chválil ho aj Steve Cooper, manažér Nottinghamu Forest, ktorý Nelsona kedysi viedol v mládežníckych výberoch Anglicka.

Ešte nie je jasné, ako dlho bude Saka chýbať. V druhej polovici novembra sa začínajú majstrovstvá sveta v Katare, zdravie Saku preto zaujíma aj fanúšikov Anglicka. Arteta po zápase povedal, že Sakova účasť na turnaji

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Euroligy

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie