Denník N

Newsfilter: Pelle ďakuje. Tentoraz voličom

Premiér Pellegrini bol na Domaši pri spúšťaní výletnej lode. Foto - Facebook P. Pellegriniho
Premiér Pellegrini bol na Domaši pri spúšťaní výletnej lode. Foto – Facebook P. Pellegriniho

1. Hlas teraz nesmie nikoho nahnevať. 2. SaS má dlhodobý problém. 3. Žilinský súd vyniesol prelomový verdikt. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Hlavne nikoho nenahnevať

Slová Petra Pellegriniho, že jeho Hlas je víťazom sobotných volieb, znejú v čase, keď je dlhodobo väčšina kandidátov i víťazov nezávislá, trochu úsmevne. A rovnako úsmevná je jeho veta aj pri pohľade na županov a primátorov najväčších miest. Ale samozrejme, ak by sme brali do úvahy len stranícku súťaž o posty primátorov menších miest, starostov a zastupiteľov, proti jeho interpretácii sa nedá veľmi namietať.

Na celom Slovensku. Dôležitejšie ako nejasný pojem „víťaz“ je niečo iné.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komunálne a župné voľby 2022

LGBTI+

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

SaS

Komentáre

Teraz najčítanejšie