Mbappé prekonal Messiho, pomohol mu k tomu práve Messi. Real našiel novú hviezdu

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

videli sme posledné kolo Ligy majstrov, v ktorom dosiahol Mbappé novú métu. Real Madrid opäť potvrdil, že s ním treba naďalej počítať, a Atlético Madrid prežíva s trénerom Diegom Simeonem veľmi náročnú sezónu.

Zostrihy zápasov nájdete na webe UEFA, na ktorom sa stačí zaregistrovať.

Súhrn Ligy majstrov prinášame vždy vo štvrtok ráno po zápasoch skupinovej fázy a posielame ho aj e-mailom.

Mbappé dosiahol novú métu

Skupina B vyvrcholila v Lige majstrov spôsobom, aký si najprestížnejšia klubová súťaž nepamätá. Postarali sa o to hráči Benficy Lisabon, ktorí na ihrisku Maccabi Haifa ešte v 59. minúte remizovali 1:1, predviedli však výnimočnú záverečnú polhodinu a otočili tak poradie na čele skupiny.

Benfica za 30 minút skórovala hneď päťkrát, zvíťazila 6:1 a na čele skupiny nastala vzácna remíza.

Keďže v druhom zápase skupiny PSG porazil Juventus 2:1, francúzsky aj portugalský tím mali na prvom a druhom mieste rovnaký počet 14 bodov. Identické bolo ich celkové skóre (16:7) a aj bilancia vzájomných zápasov (oba sa skončili výsledkom 1:1). O víťazovi skupiny tak rozhodol až 7. postupový faktor, a to počet strelených gólov na ihriskách súperov. Benfica strelila o tri „hosťujúce” góly viac.