Denník N

Prečo Zlokot nerobí nové pesničky? Lebo KKR

Predná a zadná strana obalu. Artwork - Palo Čejka
Predná a zadná strana obalu. Artwork – Palo Čejka

„Tak nikdy nebuď trend, ale vždy buď radšej Reznor,“ zaznie v jednej z piesní tohto albumu. Neviete, kto je Trent Reznor? Hlavná postava Nine Inch Nails, tej kapely, ktorá sprevádzala Davida Bowieho v polovici 90. rokov minulého storočia na turné k albumu Outside. Ten muž, ktorý naháňa Bowieho vo videoklipe I’m Afraid of Americans, a zároveň autor soundtrackov k filmom, napríklad The Social Network alebo Watchmen.

Pesnička sa volá Ja a Rentip. A to sú kto? Raper Lyrik, ktorý krátko po albume s Modrými horami vydal úplne inú novinku s producentom Robertom Rentipom známym z kapely Poo hrávajúcej elektronickú hudbu namiešanú z vplyvov IDM (intelligent dance music), dark drone ambient, industriál a noise.

Ich nový projekt KKR je presne ten typ popkultúry, ktorá sa nazýva overground – už to nie je úplný underground, ale ešte nie mainstream. Skrátka vytŕča, rovnako ako si Lyrika nezameníte so žiadnym iným raperom a ako sa Rentip s Poo vždy líšili od iných elektronických projektov na domácej scéne.

Dá sa to zhrnúť aj v jednej vete. Na konkrétnej asociácii a v známej floskule – Aká krajina, taký

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie