Denník N

Newsfilter: Matovič pripomenul Kollárovi výhody vládnutia 

Igor Matovič a Boris Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Igor Matovič a Boris Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Dohoda s Kollárom. 2. Parlamentný kábel. 3. Ako hovoriť s Hlasom.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vypočujte si rozhovory s odvážnymi whisteblowermi v podcaste Neumlčaní, ktorý pripravuje Úrad na ochranu oznamovateľov.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Dohoda s Kollárom

Počas volebného víkendu a sviatkov ušli väčšej pozornosti slová Igora Matoviča, ktorý ešte v nedeľu vyhlásil, že koalícia – rozumej on a Boris Kollár – sa dohodla, že bude pokračovať aj v prípade, ak sa nepodarí schváliť štátny rozpočet a krajina sa dostane do provizória.

Boris Kollár v polovici októbra vravel, že ak neprejde štátny rozpočet, treba sa čo najskôr dohodnúť na termíne predčasných volieb. V stredu svoju otočku objasňoval tým, že pre neho je kľúčové, aby koalícia doručila výsledky, ktoré už sľúbila.

Matovič zjavne vzal varovanie Sme rodina o predčasnom odchode vážne. Kollára ubezpečil, že vládnuť v prípadnom provizóriu automaticky neznamená, že by mal tratiť. A ešte poslal odkaz politickým súperom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Igor Matovič

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Peter Pellegrini

Komentáre

Teraz najčítanejšie