Denník N

Newsfilter: Matovič pripomenul Kollárovi výhody vládnutia 

Igor Matovič a Boris Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Igor Matovič a Boris Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Dohoda s Kollárom. 2. Parlamentný kábel. 3. Ako hovoriť s Hlasom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Dohoda s Kollárom

Počas volebného víkendu a sviatkov ušli väčšej pozornosti slová Igora Matoviča, ktorý ešte v nedeľu vyhlásil, že koalícia – rozumej on a Boris Kollár – sa dohodla, že bude pokračovať aj v prípade, ak sa nepodarí schváliť štátny rozpočet a krajina sa dostane do provizória.

Boris Kollár v polovici októbra vravel, že ak neprejde štátny rozpočet, treba sa čo najskôr dohodnúť na termíne predčasných volieb. V stredu svoju otočku objasňoval tým, že pre neho je kľúčové, aby koalícia doručila výsledky, ktoré už sľúbila.

Matovič zjavne vzal varovanie Sme rodina o predčasnom odchode vážne. Kollára ubezpečil, že vládnuť v prípadnom provizóriu automaticky neznamená, že by mal tratiť. A ešte poslal odkaz politickým súperom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Komentáre

Teraz najčítanejšie