Denník N

Newsfilter: Oportunisti z Hlasu sú už zase konštruktívni

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Hlas už nie je proti obrannej zmluve. 2. Po necelých troch týždňoch prišiel ďalší útok v škole. 3. Fico sa konečne dočká svojho referenda. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Kdeže je už február!

„Dohoda o obrannej spolupráci s USA vopred nezaručuje vytváranie amerických základní. Referendum v podstate nebolo platné, nie je sa k čomu ani vyjadrovať. Neprišla ani väčšina obyvateľov, takže ťažko povedať, aká je nálada obyvateľov Sliača,“ povedal pre Aktuality poslanec Peter Kmec. Hlas vraj nemá plán riešiť túto dohodu po voľbách, pretože máme pred sebou iné priority. „Väčšina parlamentu rozhodla, takže nevidíme dôvod renegociovať zmluvu.“

Bývalému diplomatovi i jeho straníckemu predsedovi treba k tomuto rozumnému postoju a odmietnutiu iracionálnych konštrukcií súvisiacich s dohodou a referendom pogratulovať. Akoby to boli oni dvaja pred pár rokmi, keď bol jeden premiérom a druhý jeho zahraničnopolitickým poradcom a predtým veľvyslancom v Spojených štátoch a keď s obrannou zmluvou, ktorú pripravovala práve Pellegriniho vláda, nemali problém.

Zrada záujmov. Škoda len, že medzitým sa správali presne naopak.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Referendum o predčasných voľbách

Komentáre

Teraz najčítanejšie