Čakvetadze vynikal v rámci celej súťaže, no Slovan mal menej kvalitné šance. Jeho hru sme analyzovali cez dáta

Slovan Bratislava vyhral svoju skupinu Európskej konferenčnej ligy pred Bazilejom, Pjunikom Jerevan a Žalgiriusom Vilnius. Prvé miesto znamená postup priamo do osemfinále súťaže a bude hrať v pohárovej Európe aj na jar, čo je pre klub zo slovenskej Fortuna ligy veľkým úspechom.
Prostredníctvom dát sme analyzovali, ako Slovan hral v šiestich zápasoch skupiny Európskej konferenčnej ligy. Štatistiky ukazujú, akým spôsobom funguje jeho ofenzíva aj ako hru ovplyvnilo to, že nemal klasického hrotového útočníka, akým bol v minulosti napríklad Andraž Šporar.
Jasne je viditeľný aj prínos stopéra Gurama Kašiu, ktorého kvalita sa neobmedzuje len na obranu.
Slovanu pomohli aj príchody Giorgiho Čakvetadzeho a Juraja Kucku, ktorých si vybral tréner Vladimír Weiss starší počas letnej prestávky. Obaja sú podľa štatistík pre Slovan rozdielovými hráčmi.
Čakvetadze ako X faktor

Weiss cez leto získal záložníka Giorgiho Čakvetadzeho na hosťovanie z belgického KAA Gent. Čakvetadzeho dobre poznal z gruzínskej reprezentácie, kde mu Weiss ako tréner dal šancu debutovať. Rozvoj talentovaného záložníka pribrzdili zranenia, preto bol naklonený hosťovaniu z Belgicka v Slovane.
Do Slovana zasa prišiel typologicky vhodný hráč, aby z hľadiska kreativity odbremenil Vladimíra Weissa mladšieho.
Slovan bol totiž v strede zálohy – najmä pri absencii Dávida Holmana – čoraz viac závislý od toho, čo vymyslí Weiss mladší. Čakvetadze priniesol ďalší „X faktor“,