Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Guľôčkové ložiská sa od nás dokotúľali až do Ruska. Čia je to hanba?

Ruské nákladné vozidlo Ural zničené ukrajinskou armádou. Foto - ukrajinská armáda
Ruské nákladné vozidlo Ural zničené ukrajinskou armádou. Foto – ukrajinská armáda

1. Sme na strane Ukrajiny, ale pomáhame aj Putinovi. 2. Dóm sv. Martina by nespadol, ak by arcibiskup povedal LGBTI+. 3. Arcibiskup Orosch píše – interne a nenávistne.   

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Sme na strane Ukrajiny, ale pomáhame aj Putinovi 

Reportér Denníka N Miro Kern a kolega zo sesterskej redakcie Deníka N Lukáš Prchal vo svojom investigatívnom texte opisujú niečo, čo už mali dlhšie riešiť naše spravodajské služby a čo uniklo pozornosti viacerých štátnych orgánov.

Ukazuje sa, že zo Slovenska do Ruska a aj Iránu napriek sankciám putuje tovar dvojakého použitia – teda predmety a technológie, ktoré sa dajú použiť na vojenské aj civilné účely. V texte mojich kolegov sa podrobne uvádza, o aký tovar ide a ako sa dá vystopovať v Rusku. V krátkosti, ide o motory, guľôčkové ložiská či informačné technológie.

To, že na Slovensku nevieme takýto export zastaviť, je veľmi nepríjemné, lebo to dosť vypovedá o stave štátu, koordinácii medzi inštitúciami a podrýva nás to aj na medzinárodnom poli a potenciálne môže komplikovať naše vzťahy s Ukrajinou nielen dnes, ale aj v budúcnosti.

Ešte horšie by však bolo, ak by sa zistilo, že za tým nie je len šlendriánstvo, ale ide o premyslenú operáciu alebo zatváranie očí pred potenciálnym porušovaním sankcií.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

LGBTI+

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie