Denník N

Športový newsfilter: Slafkovskému sa môže splniť predsezónne želanie. Hranica 9 zápasov ani nie je témou

Juraj Slafkovský. Foto - TASR/AP
Juraj Slafkovský. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate o:

  • blížiacom sa míľniku Juraja Slafkovského,
  • úspešnej jeseni Slovana Bratislava,
  • detailoch úmrtia Mareka Svatoša,
  • tom, že tento týždeň sa hrá finále BJK Cupu aj so Slovenkami, či o
  • situácii Brittney Grinerovej.

Víťazom týždňa je Vladimír Weiss, porazeným Kyrie Irving.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Štefan Bugan, druhého a tretieho Michal Červený, štvrtého a piateho Tomáš Čorej.


1. Slafkovského deväť zápasov

Juraj Slafkovský odohral v minulom týždni siedmy, ôsmy a deviaty zápas za Montreal. Strelil v nich svoj druhý a tretí gól.

Jeho proces učenia pokračuje, bolestivým spôsobom zistil, že v NHL si pri mantineli musí dávať pozor aj vtedy, keď ide striedať.

Tréner ho už poslal na ľad nielen v druhej presilovkovej formácii, ale aj pri hre bez brankára. Zatiaľ hráva naďalej vo štvrtej formácii, ale prevláda názor, že si už výkonmi zaslúžil miesto vo vyššom útoku.

Dvojzápasový dištanc pre Josha Andersona po nebezpečnom zákroku na Alexa Pietrangela uvoľnil nakrátko miesto v prvých troch útokoch. Uvidíme, či mu dá tréner Martin St. Louis väčšiu šancu už v najbližšom zápase proti Detroitu, ktorý sa hrá z utorka na stredu.

Na začiatku sezóny sa rozoberalo, že pre Slafkovského bude dôležitá méta deväť odohraných zápasov. Po nej sa klub mal rozhodnúť, či ho pošle na farmu. Ak totiž hráč odohrá desať zápasov v NHL, začne mu bežať prvý rok z kontraktu. Ak ich odohrá menej, kontrakt sa rozbehne až od ďalšej sezóny.

Slafkovský však hrá dosť dobre na to, aby ho táto hranica vôbec nemusela zaujímať. Po troch góloch v posledných piatich zápasoch mu stúplo sebavedomie a nedáva zmysel, aby ho klub zabrzdil poslaním na farmu.

Vedeniu Montrealu ide v prvom rade o rozvoj draftovej jednotky, nie o ušetrenie jedného roku z kontraktu. Keby ho aj Montreal hneď teraz poslal do Lavalu, je priam nepredstaviteľné, že by ho potom počas celej sezóny nepovolal do prvého tímu ani na jeden ďalší zápas.

Slafkovský sa dostane cez 10-zápasovú hranicu a stane sa to takmer určite už v noci z utorka na stredu, čo znamená, že sa aktivuje prvý rok z jeho trojročného nováčikovského kontraktu, počas ktorých sa mu do platového stropu ráta suma 950-tisíc dolárov, no plat si môže zvýšiť výkonnostnými bonusmi.

V tejto chvíli je veľmi pravdepodobné, že v prvej sezóne v NHL odohrá niekoľko desiatok zápasov a stále sa mu môže splniť aj jeho želanie, ktoré vyslovil už po prvom zápase v NHL: „Odkedy som sem prišiel, si hovorím, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Športový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie