Denník N

Newsfilter: Arcibiskup aj arciprokurátor ustúpili len naoko

Trnavský arcibiskup Ján Orosch nastúpil po odvolaní Róberta Bezáka. Foto - TASR
Trnavský arcibiskup Ján Orosch nastúpil po odvolaní Róberta Bezáka. Foto – TASR

1. Žilinka namiesto práce statusuje. 2. Sudcovia pomáhajú sudcom. 3. Arcibiskup oľutoval, že spôsobil bolesť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Žilinka namiesto práce statusuje

Maroš Žilinka chcel v pondelok pripomenúť verejnosti ďalším facebookovým statusom veľkosť svojho spravodlivého ducha. Debata sa však zvrtla opačne, než ako generálny prokurátor zamýšľal.

Žilinka v statuse napísal, že dal preveriť, či niektorí vládni predstavitelia nezneužili svoju právomoc pri ochrane hraníc pred nelegálnou migráciou. Aj malému decku je z takejto akože aktivity jasné, že jej jediným cieľom je upútať pozornosť a trochu sa priživiť na novej migračnej vlne. Apropos, aj Hlas už píše o migrantoch tlačové správy a Smer zvolal tlačovku na utorok.

Totiž, aj keby minister vnútra zlyhal na celej čiare, čo sa mu stáva úplne bežne, tak by z toho Žilinka nevytrieskal paragraf o zneužití právomoci, ani keby bol generálnym prokurátorom Mliečnej dráhy. Ako generálny prokurátor Slovenskej republiky do toho veľmi nemá čo strkať nos, ak sám nechce riskovať prekročenie právomocí.

Únos vietnamského podnikateľa. Napokon to však nebol marketingový status, čo prinieslo v pondelok Žilinku do rečí. Bol to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie