Denník N

Newsfilter: Sme rodina, sme vlekári!

Predseda parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Predseda parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. U Kollára stratili pri vlekoch zábrany. 2. Aj všetko ostatné sa točí okolo Sme rodina. 3. Druhý pilier opravili, krúžkovné je minulosť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. U Kollára stratili zábrany

Po ďalších neplánovaných prázdninách konečne pokračovala v rokovaní Národná rada. Hlasovacie zariadenia pracovali spoľahlivo, pretože za takmer 14 dní sa predsa len úspešne podarilo zle zapojený kábel odpojiť odtiaľ, kde nemal byť, a pripojiť ho tam, kam patrí.

Predseda parlamentu Boris Kollár využil dva voľné týždne, z ktorých niekoľko dní strávil v Dubaji, efektívne. Výsledkom je, že jeden z jeho poslancov na poslednú chvíľu kolegom predložil pozmeňovací návrh k vládnemu zákonu o DPH, aby sa prevádzkovateľom vlekov, lanoviek a akvaparkov od januára do apríla dočasne znížila DPH z 20 na 10 percent. Zhodou okolností je jedným z takýchto prevádzkovateľov aj predseda Sme rodina.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Dôchodky a dôchodkový vek

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Sme rodina

Komentáre

Teraz najčítanejšie