Denník N

Matovič schválil Kollárovi nižšiu DPH na vleky a športoviská, poslancom OĽaNO potopenie vládnych návrhov neprekáža

Boris Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Boris Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

Minister financií Igor Matovič potvrdil Kollárove slová, že mu odobril návrh na zníženie DPH z 20 percent na 10 pre športoviská.

Časť koaličných poslancov pri utorkovom hlasovacom maratóne prekvapil postup Sme rodina, ktoré pred definitívnym hlasovaním o vládnej novele o dani z pridanej hodnoty navrhlo znížiť DPH pre lyžiarske vleky, lanovky, aquaparky či športové haly z 20 na 10 percent, a to od januára do konca apríla. Návrh kritizovala opozícia aj preto, lebo predseda Sme rodina Boris Kollár vlastní lyžiarske stredisko na Donovaloch.

Poslanci SaS aj OĽaNO návrh zablokovali a chcú sa o ňom detailnejšie rozprávať. Nepozdáva sa im, akým spôsobom Sme rodina návrh predložilo, teda bez diskusie a na poslednú chvíľu.

O znížení DPH na vleky a športoviská sa tak nebude rozhodovať na aktuálnej schôdzi parlamentu. Poslanci ho presunuli na tú ďalšiu, spolu s novelou zákona o DPH a o elektronickej registračnej pokladnici – ten sa týka registrovania bločkov z reštaurácií.

Na druhej strane, poslanci Sme rodina nezahlasovali za návrhy ministerstva vnútra, ktoré vedie Roman Mikulec (OĽaNO), a dokonca ani za vládny návrh premiéra Hegera o spojení prezidentských volieb s eurovoľbami.

Líder OĽaNO Igor Matovič to nepovažuje za problém a vraví, že v menšinovej vláde sa to stáva.

Matovič: Kollár mal môj súhlas

Predseda parlamentu Boris Kollár už v utorok hovoril, že návrh predložil so súhlasom ministerstva financií. „To nie sú lyžiarske vleky Borisa Kollára, nebuďte ako takí psi. Vyslovene zakusnutí… To je celý sektor,“ presviedčal potom novinárov, že návrh nie je len v záujme jeho lyžiarskeho strediska, ale celého športového sektora.

Igor Matovič v stredu potvrdil, že jeho rezort Kollárov krok odobril. O návrhu na zníženie DPH pre športoviská sa podľa lídra OĽaNO rozprávajú na koaličnej rade už dva mesiace.

To, že jeho koaličný partner nepodporil viaceré vládne návrhy, Matovič vysvetľoval tvrdením, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

OĽaNO

Sme rodina

Slovensko

Teraz najčítanejšie