Denník N

Newsfilter: Matovič s Kollárom hrajú vyrovnanú partiu, každý má, čo chce

Premiér Eduard Heger. Foto - TASR
Premiér Eduard Heger. Foto – TASR

1. Boris Kollár má voľné pôsobisko. 2. A teraz sme na rade my. 3. Tri týždne do odchodu lekárov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Boris Kollár má voľné pôsobisko

Deň po tom, ako sa Sme rodina Borisa Kollára odtrhla v parlamente z reťaze, sa pred novinárov postavil vysmiaty líder najsilnejšej vládnej strany Igor Matovič a správanie svojho koaličného partnera prikryl vlastným telom.

Vyhlásil, že nižšiu DPH pre vleky či akvaparky navrhlo hnutie Sme rodina preto, že nepresadili osobitnú schému pomoci energeticky náročným športoviskám v Európskej komisii, o ktorej sa na koaličnej rade rozprávali dva mesiace.

Fakt, že kollárovci taktiež potopili novely zákonov premiéra Eduarda Hegera a ministra vnútra Romana Mikulca, vysvetľoval v prvom prípade tým, že sa tak dohodli, v druhom, že v menšinovej vláde sa to stáva.

Inými slovami, Boris Kollár môže veľa alebo takmer všetko, lebo bez neho by nebolo Igora Matoviča vo vláde.

Niečo za niečo.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Vladimír Lengvarský

Komentáre

Teraz najčítanejšie