Denník N

Martvoň na kandidátke Smeru nebude, lebo donášal na Kolesíka

Kolesík vs. Martvoň.
Kolesík vs. Martvoň.

Anton Martvoň odfotil drahé auto svojho kolegu a podozrievali ho, že fotku poslal bulváru.

Premiér a predseda Smeru Robert Fico v utorok večer oznámil, že na kandidátke do najbližších parlamentných volieb nebude poslanec Anton Martvoň.

Viacero predstaviteľov Smeru Denníku N potvrdilo, že dôvodom bolo aj to, že donášal na svojho straníckeho kolegu Andreja Kolesíka.

Martvoň mal odfotiť Kolesíkovo nové auto značky Volvo v parlamentnej garáži a fotku poslať denníku Plus 1 deň, ktorý potom napísal článok o tom, ako má Kolesík rád luxus a premáva sa na fáre za 40-tisíc“.

Archívne video s Martvoňom: Vyprosím si porovnávanie s Kolesíkom

Predseda parlamentu Peter Pellegrini si mal následne vyžiadať kamerový záznam z poslaneckej garáže a zistil, že auto fotil Martvoň. Keď si ho aj s podpredsedníčkou parlamentu Janou Laššákovou zavolal, Martvoň vraj tvrdil, že si auto fotil, pretože si chcel také isté kúpiť. Ponúkal tiež vysvetlenie, že mal oškreté auto a dokumentoval si ostatné autá, či na nich nie je stopa po oškretí. Odoslanie fotografie médiám odmietal.

Podobných incidentov s vynášaním mal Smer v jeho súvislosti riešiť viac.

Fotil? Nevie sa vyjadriť

Martvoň dnes prišiel do parlamentu krátko pred hlasovaním o 11:00. Je to rozhodnutie vedenia a predsedníctva, iné mi nezostáva, ako to zobrať na vedomie a akceptovať to. Je to situácia, ktorú som možno nečakal,“ povedal. Na niekoľkokrát zopakovanú otázku, či odfotografoval Kolesíkovo auto, priamo neodpovedal.

Nejdem sa vyjadrovať k domnienkam, vyčkám si na nejaké zdôvodnenie,“ povedal prvýkrát. Fotili, alebo nefotili ste jeho auto? Fakt sa vám neviem vyjadriť k takýmto otázkam, lebo neviem, na čom sa to zakladá.“

Je to jednoduchá otázka: Fotili alebo nefotili ste to auto? Nebudem sa vyjadrovať k domnienkam, aby ste nemali o čom písať, keď sa vám k tomu vyjadrím, budete si domýšľať.“ Na poznámku, že jeho odpoveď by mohla akékoľvek domnienky zastaviť, povedal:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie