Denník N

Newsfilter: Majerský chcel dať ruky preč od Kusého, teraz je po bradu v bahne podozrení

Milan Majerský na bilborde. Foto N - Tomáš Hrivňák
Milan Majerský na bilborde. Foto N – Tomáš Hrivňák

1. KDH a Bratislave to spolu nejde. 2. Nebola to inkvizícia, boli to parlamentné hry. 3. Kto tu zase straší migrantmi? 

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. KDH a Bratislave to spolu nejde 

Predseda KDH a prešovský župan Milan Majerský už zrejme tisíckrát oľutoval, ako v rozhovore s Monikou Tódovou hovoril o financovaní kampane neúspešného kandidáta na post bratislavského primátora Rudolfa Kusého.

Tak veľmi sa snažil dokázať, že peniaze pre kandidáta neboli „kádehácke“, až prezradil, že cez účet jeho strany sa preprali sponzorské dary pre Kusého. O prípad sa podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana bude zaujímať spravodajská jednotka finančnej polície.

To, čo sa stalo, je vážne zlyhanie a pripomienka toho, že bratislavská pobočka KDH sa celkom nezbavila netransparentných a pochybnosti vyvolávajúcich praktík z 90. rokov minulého storočia.

Pamätníkom sa iste vybaví škandál s firmou Siemens, osvetlením hlavného mesta a financovaním KDH, ktorý síce vyšetrovala aj finančná polícia, síce nič nezistila, ale pachuť zostala.

„V druhej polovici deväťdesiatych rokov sme mali na celom Slovensku mečiarizmus so všetkým, čo k tomu patrilo. Jedno z mála miest, ktoré vtedy Mečiarovi nepatrili, bola Bratislava

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KDH

Migrácia

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

SaS

Komentáre

Teraz najčítanejšie