Denník N

Newsfilter: Majerský chcel dať ruky preč od Kusého, teraz je po bradu v bahne podozrení

Milan Majerský na bilborde v župných voľbách. Foto N - Tomáš Hrivňák
Milan Majerský na bilborde v župných voľbách. Foto N – Tomáš Hrivňák

1. KDH a Bratislave to spolu nejde. 2. Nebola to inkvizícia, boli to parlamentné hry. 3. Kto tu zase straší migrantmi? 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. KDH a Bratislave to spolu nejde 

Predseda KDH a prešovský župan Milan Majerský už zrejme tisíckrát oľutoval, ako v rozhovore s Monikou Tódovou hovoril o financovaní kampane neúspešného kandidáta na post bratislavského primátora Rudolfa Kusého.

Tak veľmi sa snažil dokázať, že peniaze pre kandidáta neboli „kádehácke“, až prezradil, že cez účet jeho strany sa preprali sponzorské dary pre Kusého. O prípad sa podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana bude zaujímať spravodajská jednotka finančnej polície.

To, čo sa stalo, je vážne zlyhanie a pripomienka toho, že bratislavská pobočka KDH sa celkom nezbavila netransparentných a pochybnosti vyvolávajúcich praktík z 90. rokov minulého storočia.

Pamätníkom sa iste vybaví škandál s firmou Siemens, osvetlením hlavného mesta a financovaním KDH, ktorý síce vyšetrovala aj finančná polícia, síce nič nezistila, ale pachuť zostala.

„V druhej polovici deväťdesiatych rokov sme mali na celom Slovensku mečiarizmus so všetkým, čo k tomu patrilo. Jedno z mála miest, ktoré vtedy Mečiarovi nepatrili, bola Bratislava

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KDH

Migrácia

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

SaS

Komentáre

Teraz najčítanejšie