Denník N

Tak málo stačí – ľúbiť a vnímať svoje deti. Nech sú akékoľvek

S Táňou Pauhofovou na Koncerte pre Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha na pódiu vystúpil aj herecký kolega Richard Stanke. Foto N - Tomáš Hrivňák
S Táňou Pauhofovou na Koncerte pre Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha na pódiu vystúpil aj herecký kolega Richard Stanke. Foto N – Tomáš Hrivňák

Celý prejav herečky Táni Pauhofovej na Koncerte pre Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha, ktorý otvoril festival Slovenská tepláreň.

Drahí rodičia a najbližší Matúša a Juraja,

prosím, prijmite našu sústrasť. Našu lásku a podporu. Stretlo vás to najhoršie, čo sa môže rodičom a rodine stať. Utrpenie nemá zmysel, pokiaľ mu nejaký zmysel neskúsime dať sami. Zmenou vnímania, odvahou, rešpektom a láskou.

To všetko v prípade rodiny útočníka na Zámockej chýbalo. Preto apelujem na všetkých rodičov – počúvajte, rešpektujte a ľúbte vaše deti. Vytvorte im pocit bezpečia. Nech si kvôli prázdnote a bolesti nemusia hľadať fiktívnych nepriateľov. Nech sa ich bolesť z toho, že nie sú prijímaní, nestane hnevom a zášťou. Nech netrestajú iných, ani seba. Nech sa nehanbia za to, kým sú.

Tak málo stačí. Ľúbiť a vnímať svoje deti. Nech sú akékoľvek. Z ľúbených detí, ktoré rešpektujú a súcitia, sa nestane nenávistný adolescent alebo dospelý.

Drahí gejovia, lesby, bisexuáli, vy transrodoví, intersexuálni, nonbinárni…

Chcem, aby ste vedeli, že ste naši.

Takí ako my.

Že ste úplne prijímaní a máte našu podporu.

Že si vás nedáme.

V našich bublinách toto ani nie je téma. Je to prirodzené, samozrejmé. Želám si, nech sa tie bubliny zväčšujú, prepájajú, nech sme v nich nakoniec v bezpečí všetci.

Tých, ktorí tomu nerozumejú, sa pýtam: Čoho sa bojíte?

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Útok na Zámockej

Komentáre, Slovensko

Teraz najčítanejšie