Denník N

Newsfilter: Kollár stanovil svoj cestovný poriadok k predčasným voľbám

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Sme rodina nemá na pád vlády dôvod. 2. S pomocou Fica vyzvali sami seba, aby sa venovali svojej práci a pomohli vyriešiť situáciu v nemocniciach. 3. Nie je dôvod plakať za Zuzanou, Ukrajine treba pomáhať ďalej.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Sme rodina nemá na pád vlády dôvod

Predseda Sme rodina a Národnej rady dal rozhovor Mirovi Kernovi. Za pozornosť stoja najmä dva okruhy tém.

Prvou je postoj Borisa Kollára k trestom za ekonomickú trestnú činnosť, ktoré sa mu zdajú privysoké. Ako príklad neprimeraného trestu spomína 19 rokov pre Mariana Kočnera za pokus o mnohomiliónový podvod na televízii Markíza. Primeraných by podľa neho bolo desať, pričom sa odvoláva na sadzby v iných európskych krajinách.

Bez ohľadu na výšku trestov inde je nezvyčajný Kollárov výber témy (diskutuje už o novele Trestného zákona). Na Slovensku skôr panuje všeobecný pocit, že páchatelia ekonomických trestných činov, ako je napríklad pranie špinavých peňazí, unikajú trestom, nie že by dostávali tresty privysoké.

Akokoľvek, toto je téma pre odborníkov, nie politikov, ktorí si zrazu zmyslia, že treba dramaticky meniť nejaký typ trestu.

Kedy ešte majú predčasné voľby zmysel. Naopak, výsostne politickou otázkou sú predčasné voľby, ku ktorým sa Kollár tiež pomerne obšírne vyjadril spôsobom, ktorý naznačuje jeho motivácie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Sme rodina

Vojna na Ukrajine

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie