Denník N

Newsfilter: Kollár stanovil svoj cestovný poriadok k predčasným voľbám

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Sme rodina nemá na pád vlády dôvod. 2. S pomocou Fica vyzvali sami seba, aby sa venovali svojej práci a pomohli vyriešiť situáciu v nemocniciach. 3. Nie je dôvod plakať za Zuzanou, Ukrajine treba pomáhať ďalej.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Sme rodina nemá na pád vlády dôvod

Predseda Sme rodina a Národnej rady dal rozhovor Mirovi Kernovi. Za pozornosť stoja najmä dva okruhy tém.

Prvou je postoj Borisa Kollára k trestom za ekonomickú trestnú činnosť, ktoré sa mu zdajú privysoké. Ako príklad neprimeraného trestu spomína 19 rokov pre Mariana Kočnera za pokus o mnohomiliónový podvod na televízii Markíza. Primeraných by podľa neho bolo desať, pričom sa odvoláva na sadzby v iných európskych krajinách.

Bez ohľadu na výšku trestov inde je nezvyčajný Kollárov výber témy (diskutuje už o novele Trestného zákona). Na Slovensku skôr panuje všeobecný pocit, že páchatelia ekonomických trestných činov, ako je napríklad pranie špinavých peňazí, unikajú trestom, nie že by dostávali tresty privysoké.

Akokoľvek, toto je téma pre odborníkov, nie politikov, ktorí si zrazu zmyslia, že treba dramaticky meniť nejaký typ trestu.

Kedy ešte majú predčasné voľby zmysel. Naopak, výsostne politickou otázkou sú predčasné voľby, ku ktorým sa Kollár tiež pomerne obšírne vyjadril spôsobom, ktorý naznačuje jeho motivácie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Sme rodina

Vojna na Ukrajine

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie