Denník N

Newsfilter: Kollár vyškolil Matoviča z politiky

Boris Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Boris Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Kollár kazí Matovičove plány s lekármi. 2. Ukrajina si urobila svoju prácu, prezidentka a vláda tiež. 3. Nenechajte si znechutiť 17. november.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Kollár kazí Matovičove plány s lekármi

V čase písania tohto textu ešte nebolo jasné, ako dopadne stredajšie rokovanie vlády s lekárskymi odbormi, ale bolo zrejmé, že k dohode boli obe strany sporu najbližšie za posledné mesiace.

Do veľkej miery k tomu prispel Boris Kollár, ktorý na tradičnom pondelkovom rokovaní koaličnej rady oznámil Igorovi Matovičovi, že odmieta sedieť v takej vláde, ktorá bude zodpovedná za totálny rozvrat zdravotnej starostlivosti po odchode dvoch tisíc lekárov.

Ak sa Boris Kollár vyhráža odchodom, znamená to dve veci – ide naozaj o veľa a dosiahne svoje. A to platí aj v prípade, že by mal tratiť Igor Matovič, čo je zjavne aj tento prípad.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie