Denník N

Súd nevzal do väzby Rudolfa Kusého, politik popiera úplatok 150-tisíc

Rudolf Kusý po rozhodnutí súdu. Foto - TASR
Rudolf Kusý po rozhodnutí súdu. Foto – TASR

Špecializovaný trestný súd nezobral Rudolfa Kusého, obvineného z korupcie, do kolúznej väzby. Definitívne rozhodne Najvyšší súd. Kusý sa narýchlo vzdal funkcie starostu. Podozrievajú ho, že si vypýtal úplatok 150-tisíc.

Pred necelým mesiacom ešte lákal voličov videom, ako sedí na výsluchu a podstupuje detektor lži. V sobotu ráno ho s putami na rukách predviedli na skutočný výsluch pred sudkyňu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Pamela Záleská večer rozhodla, že bratislavský regionálny politik Rudolf Kusý nejde do vyšetrovacej väzby.

V korupčnej kauze Development bude stíhaný na slobode. 46-ročný Kusý čelí obvineniu z prijatia úplatku pri schvaľovaní developerského projektu.

„Som za toto rozhodnutie súdu vďačný. K samotnému skutku sa vyjadrovať nebudem vzhľadom na to, že vyšetrovanie prebieha, ale chcem povedať, že sa cítim nevinný,“ povedal Kusý, keď vyšiel zo súdu. Na otázky novinárov neodpovedal a s obhajkyňou nastúpil do auta a odišiel.

Keďže špeciálna prokuratúra, ktorá preňho žiadala kolúznu väzbu, podala sťažnosť, v pondelok 28. novembra definitívne rozhodne Najvyšší súd.

Video: Kusý po rozhodnutí súdu

Projekt bytoviek na Vlárskej ulici

Kusého podozrievajú, že si vypýtal úplatok 150-tisíc eur v rámci stavebného konania, o ktorom rozhodoval ako starosta bratislavského Nového Mesta. Kauza sa má týkať zámeru postaviť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rudolf Kusý

Špecializovaný trestný súd

Slovensko

Teraz najčítanejšie