Denník N

Týždňový newsfilter: Za kolapsom nemocníc možno bude aj jeden nepochopený vtip

Lekárski odborári odchádzajú z rokovania na úrade vlády. Foto - TASR
Lekárski odborári odchádzajú z rokovania na úrade vlády. Foto – TASR

1. To, že je Krajniak najdôveryhodnejší, nie je vtip 2. Čo sa zmenilo za Machaja 3. Neblahý týždeň Kusého a jeho sponzorov

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vypočujte si rozhovory s odvážnymi whisteblowermi v podcaste Neumlčaní, ktorý pripravuje Úrad na ochranu oznamovateľov.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. To, že je Krajniak najdôveryhodnejší, nie je vtip

Na konci týždňa dostala Hegerova vláda prekvapivé, ale aj veľmi výstižné vysvedčenie od Focusu. Ukázalo sa, že jej najdôveryhodnejším členom je človek, ktorý sa uviedol do politiky sťaby náboženský križiak, čo píše blogy, ako neznáša gejov, ale uspel v politike až po tom, čo sa uklonil bratislavskému vlekárovi.

Reč je o Milanovi Krajniakovi, ktorý všetko svoje úsilie zasvätil svojej vlastnej popularite a treba mu uznať, že od prezidentských volieb, kde dostal 2,8 percenta hlasov, urobil poriadny pokrok.

Na druhej strane, keď môže byť jednotkou dôveryhodnosti v nejakej vláde Milan Krajniak, tak to znamená, že meranie dôveryhodnosti takej vlády sú len preteky v nemohúcnosti. Na tom sa nič nezmení ani po tomto týždni, v ktorom boli najdôležitejšou pracovnou náplňou vlády výpovede lekárov.

Nepochopený vtip. Veľmi nepodarený priebeh rokovaní s lekármi pomerne presne vystihla situácia s nepochopeným vtipom. Stala sa po pondelkovom rokovaní, keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie