Denník N

300 slov z MS: Katar má verných fanúšikov asi tak ako pevnú defenzívu

Prázdne miesta na štadióne počas zápasu. Foto - TASR/AP
Prázdne miesta na štadióne počas zápasu. Foto – TASR/AP

Rýchly prehľad diania, aby ste vedeli, o čom všetci rozprávajú.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Tento text vychádza po každom dni MS vo futbale, môžete si ho dať posielať na e-mail a každý deň okolo poludnia vypočuť aj ako podcast.

Množstvo fanúšikov stojí pred ťažkým rozhodnutím, aký postoj zachovať voči kontroverznému šampionátu v Katare.

Úvodný deň ukázal, že na turnaji nebude núdza o silné momenty a bizarné situácie, ktoré definujú jeho absurdnosť a priaznivcom možno pomôžu nájsť odpoveď.

Jednou z prvých zvláštností bola krátka inscenácia Morgana Freemana na otváracom ceremoniáli. Americký herec hovoril na štadióne o jednote a emóciách, ktoré nás teraz všetkých spájajú. „Je tu spoločná myšlienka k nádeji, radosti a rešpektu,“ povedal kultový hollywoodsky herec.

Možno by boli jeho slová autentickejšie, ak by pomenovali skutočné problémy a nezazneli by v krajine, ktorá si nectí práva žien a homosexualitu trestá väzením.

Oveľa silnejší prejav, ktorý sa na Twitteri veľmi rýchlo šíril, predniesol pred úvodným zápasom futbalový moderátor BBC a zároveň legendárny futbalista.

„Odkedy si FIFA v roku 2010 vybrala Katar, najmenší národ, ktorý hostil najväčšiu futbalovú súťaž, čelil niekoľkým veľkým otázkam,“ začal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Iné podcasty Denníka N

MS vo futbale

Športové podcasty Denníka N

Súhrn MS vo futbale

Súhrn toho najdôleležitejšieho z hracieho dňa futbalových MS.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie