Denník N

Newsfilter: Tak a teraz si unesie štát Boris Kollár

Robert Fico a Boris Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico a Boris Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Aby sa na Slovensku ľahšie kradlo. 2. Kusý nepriznal vinu, len vyčerpanosť z volieb. 3. Mínus ďalší deň.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Aby sa na Slovensku ľahšie kradlo

V programovom vyhlásení vlády si môžete prečítať milión sľubov, ktoré sa týkajú trestného práva, skúste v ňom však nájsť zmienku o znižovaní trestov za ekonomickú kriminalitu. Nie je tam ani ťuk. Lenže aj z tohto ničoho tu zrazu povstalo veľké, temné hnutie, ktoré žiada práve túto konkrétnu zmenu trestného zákonníka. Chcú nielen zníženie najvyššej trestnej sadzby na desať rokov či obmedzenie povinného prepadnutia majetku odsúdených, ale aj nižšie sadzby za pranie špinavých peňazí či dokonca faktickú beztrestnosť za „menšie“ trestné činy. Niektoré skutky, za ktoré vás môžu dnes odsúdiť aj na päť či šesť rokov, sú podľa ich predstavy hodné nanajvýš podmienky.

Tento podozrivý lobing treba brať nanajvýš vážne, pretože ho reprezentujú inštitucionálne aj politicky mimoriadne vplyvní ľudia:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie