Messi a Saudská Arábia: pred zápasom sa hovorilo o miliónovej dohode, po ňom o skvelých outsideroch

Lionel Messi. Foto - TASR/AP
Lionel Messi. Foto – TASR/AP

Lionel Messi pricestoval do Kataru s tým, že sa poslednýkrát v kariére pokúsi vyhrať majstrovstvá sveta. Má ísť o jeho „last dance“ (posledný tanec) na turnaji, kde by mohol napodobniť legendárneho Diega Maradonu, ktorý doviedol Argentínu k poslednému titulu majstrov sveta ešte v roku 1986.

V prvom dueli však prišla tvrdá rana. Argentína šokujúco prehrala so Saudskou Arábiou (1:2), aj keď po premenenej Messiho penalte z 10. minúty vyhrávala. Ide o ťažkú porážku v dueli, ktorý má aj nečakaný politický podtón: Messi je totiž so Saudskou Arábiu v konflikte záujmov a v hre sú milióny.

Dočítate sa:

• o francúzskom trénerovi, ktorý sa postaral o jednu z najväčších senzácií v histórii MS;
  • ako sa Messi dohodou so Saudskou Arábiou dostal do konfliktu záujmov;
  • ako sa v Saudskej Arábii zbavujú kritikov a investíciami do športu si kupujú lepší imidž.

Renardovo kúzlo

Argentína otvorila skóre a najskôr v zápase dominovala. Ďalší gól Lautara Martíneza však nebol uznaný pre tesný ofsajd. Vtedy sa pre Argentínu začali problémy. Saudská Arábia odohrala výborný zápas a v druhom polčase dvakrát skórovala, presadil sa Saleh Al-Shehri a Sálim Davsári.

Hovorí sa o jednej z najväčších senzácií v histórii majstrovstiev sveta. Výborný výkon Saudskej Arábie však