Denník N

Newsfilter: Čo hovorí Orbánov šál o poslancovi Gyimesim

Viktor Orbán po zápase medzi Maďarskom a Gréckom. Foto - Facebook Viktora Orbána
Viktor Orbán po zápase medzi Maďarskom a Gréckom. Foto – Facebook Viktora Orbána

1. Orbán hrá nechápavého a jeho spojka v OĽaNO mu v tom pomáha. 2. Už sa črtajú obrysy kolapsu, ktorý by nastal, keby nedošlo k dohode s lekármi. 3. Akí epidemiológovia, takí právnici.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vypočujte si rozhovory s odvážnymi whisteblowermi v podcaste Neumlčaní, ktorý pripravuje Úrad na ochranu oznamovateľov.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Čo hovorí Orbánov šál o poslancovi Gyimesim

Viktor Orbán sa na futbalovom zápase maďarskej reprezentácie objavil so šálom, na ktorom okrem národných farieb svietila aj mapa historického Veľkého Uhorska. Teda aj s územiami, ktoré dnes patria iným štátom vrátane Slovenska.

Na Orbána už kriticky reagovali Rumunsko, Chorvátsko a Ukrajina. Pridal sa aj slovenský minister zahraničia a bývalý veľvyslanec v Maďarsku Rastislav Káčer. Na svojom facebookovom profile veľmi nediplomaticky napísal: „Hnus a humus.“

Zmiernil to vetami, že v ňom Slovensko má ministra zahraničia so zatiaľ najsilnejším vzťahom „k nášmu uhorskému dedičstvu“, ale „s čím mám problém a nehanbím sa ho pomenovať, je spôsob správania nášho suseda“.

Zároveň pripomenul, že rovnakými slovami reagoval aj v roku 2018 na konšpirovanie Roberta Fica o tom, že pád jeho vlády po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa dohodol u Georgea Sorosa.

Futbal nie je politika, kým ju z neho neurobí Orbán. Maďarský premiér sa oficiálne tvári nechápavo: „Futbal nie je politika. Nespájajme ho s niečím, čo tam nie je. Maďarská reprezentácia je mužstvom všetkých Maďarov, nech žijú kdekoľvek.“

Orbánova výhovorka je perfídna.

Fanúšikmi maďarskej reprezentácie sú naozaj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Newsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Štefan Harabin

  Viktor Orbán

  Zdravotníctvo

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie