Denník N

Chcel strieľať najviac zo všetkých. Slafkovský dostal prvý raz väčší priestor v presilovke

Foto - TASR/AP, N, koláž - N
Foto – TASR/AP, N, koláž – N

Juraj Slafkovský v noci nastúpil za Montreal prvý raz v druhom útoku. Celé to lepšie znie, ako v skutočnosti je, pretože s Christianom Dvorakom a Brendanom Gallagherom už hral v prvých troch zápasoch sezóny, akurát vtedy boli uvádzaní ako tretí útok.

Montreal má jasný prvý útok s najväčším priestorom a štvrtý útok s najmenším. Druhý a tretí dostávajú zhruba rovnaký priestor, tréneri si pokojne môžu hodiť mincou, ktorý v zápise uvedú ako druhý.

Každopádne Slafkovský sa po desiatich zápasoch dostal zo štvrtého útoku a v zápase odohral 14 minút a 22 sekúnd. Bol to jeho druhý najväčší priestor v sezóne, proti Arizone predtým odohral o tri sekundy viac.

Montreal prehral s Buffalom 2:7, no Slafkovský mal na defenzívnom trápení len malý podiel. Nebol na ľade pri žiadnom z inkasovaných gólov, ten siedmy však padol v čase, keď sedel na trestnej lavici po tom, ako v šanci pridržal Taga Thompsona.

Všímali sme si, ako sa mu darilo po zmene spoluhráčov v hre piatich proti piatim, no aj to, ako vyzeral v presilovke. Prvý raz v nej totiž dostal väčší priestor – 4 minúty a 22 sekúnd. Doteraz v žiadnom zápase neodohral ani dve presilovkové minúty.

Zostrih zápasu:

V presilovke chce byť rozdielový hráč

Ešte pred zápasom tréner Martin St. Louis povedal, že Slafkovský potrebuje pracovať na hre bez puku. „Slaf má osemnásť. V tom veku je ťažké pochopiť, že hokej sa v skutočnosti hrá bez puku.“

Doplnil, že všetci mladí hráči chcú puk, no ak neodvedú prácu bez neho, príliš sa ho nedotknú.

Aj zápas proti Buffalu ukázal, že Slafkovský sa zlepšuje v súbojoch. Stále častejšie vychádza od mantinelu s pukom ako bez neho. Proti Buffalu mal aj striedanie, počas ktorého vyhral tri súboje pri mantineli.

O Slafkovského vývoji v priamom prenose TSN opäť hovoril expert z The Ahtletic Arpon Basu.

„Hovoril som s Jurajom v utorok po tréningu a pýtal sa ho, čo sa v jeho hre najviac zmenilo, odkedy prišiel do Kanady. Povedal mi, že začal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Slafkovského začiatky v NHL

Reportér Denníka N Štefan Bugan na mesiac vycestoval do Kanady, aby pripravil sériu článkov o začiatkoch hokejistu Juraja Slafkovského v klube NHL Montreal Canadiens.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie