Denník N

Newsfilter: Matovič využíva, že lekárske odbory zaváhali

Minister financií Igor Matovič po tohtotýždňovom zasadnutí Ústredného krízového štábu. Foto - TASR
Minister financií Igor Matovič po tohtotýždňovom zasadnutí Ústredného krízového štábu. Foto – TASR

1. Lekárske odbory premeškali príležitosť vyhrať bez ujmy. 2. Obžaloba Žilinku. 3. Prvý dodávateľ energií oznámil ceny za elektrinu a plyn.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Lekárske odbory premeškali príležitosť vyhrať bez ujmy

Do odchodu lekárov z nemocníc zostáva týždeň a medzi odbormi a vládou stále nedošlo k dohode. Vláda čakala do 12. hodiny na odpoveď, či prijmú jej ponuku na zvýšenie platov na českú úroveň, tá neprišla, tak Igor Matovič vyhlásil, že pôvodná ponuka už neplatí a predstavil nový návrh.

Namiesto zvýšenia koeficientov, ktoré by zabezpečili trvalo vyššie mzdy, chce vláda jednorazovo vyplatiť každému zdravotníkovi takzvaný stabilizačný príspevok päť-, desať- až tridsaťtisíc.

Odborári sa majú stretnúť s vládou vo štvrtok, ale je málo pravdepodobné, že stretnutie k niečomu povedie. Ani jedna strana sporu nevyzerá, že by sa chcela naozaj dohodnúť.

Premrhaná príležitosť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie