Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič využíva, že lekárske odbory zaváhali

Minister financií Igor Matovič po tohtotýždňovom zasadnutí Ústredného krízového štábu. Foto - TASR
Minister financií Igor Matovič po tohtotýždňovom zasadnutí Ústredného krízového štábu. Foto – TASR

1. Lekárske odbory premeškali príležitosť vyhrať bez ujmy. 2. Obžaloba Žilinku. 3. Prvý dodávateľ energií oznámil ceny za elektrinu a plyn.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Lekárske odbory premeškali príležitosť vyhrať bez ujmy

Do odchodu lekárov z nemocníc zostáva týždeň a medzi odbormi a vládou stále nedošlo k dohode. Vláda čakala do 12. hodiny na odpoveď, či prijmú jej ponuku na zvýšenie platov na českú úroveň, tá neprišla, tak Igor Matovič vyhlásil, že pôvodná ponuka už neplatí a predstavil nový návrh.

Namiesto zvýšenia koeficientov, ktoré by zabezpečili trvalo vyššie mzdy, chce vláda jednorazovo vyplatiť každému zdravotníkovi takzvaný stabilizačný príspevok päť-, desať- až tridsaťtisíc.

Odborári sa majú stretnúť s vládou vo štvrtok, ale je málo pravdepodobné, že stretnutie k niečomu povedie. Ani jedna strana sporu nevyzerá, že by sa chcela naozaj dohodnúť.

Premrhaná príležitosť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie