Denník N

Svetový newsfilter: Spolu s neľudskou taktikou Ruska sa objavila aj nová obava Američanov

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Dobrý deň,

Ukrajina sa už deväť mesiacov bráni proti ruskej armáde. Darí sa jej nad očakávania dobre, no začalo sa obdobie, ktoré bude veľkou skúškou pre armádu aj civilistov.

Boje na fronte sa počas zimy zrejme čiastočne spomalia, no pre obyvateľov krajiny pôjde o mimoriadne náročné mesiace. Rusko to vie, a preto tomu prispôsobuje svoju taktiku, za čo si vyslúžilo ďalšiu vlnu medzinárodnej kritiky.


Európa: Nepríjemné očakávania a obavy

Uplynulé týždne sa na Ukrajine niesli v znamení vojenských úspechov domácej armády a oslobodzovania. Pozornosť sa však postupne presúva na civilistov, ktorí trpia v dôsledku cynických ruských útokov.

Čo sa stalo: Európsky parlament tento týždeň označil Rusko za štát podporujúci terorizmus. Spôsob, akým ruská armáda útočí na Ukrajine, ukazuje, prečo sa to stalo.

Rusi útočia na energetickú infraštruktúru, čím chcú spôsobiť problémy nielen ukrajinskému štátu, ale aj civilistom. Milióny ľudí aj tento týždeň – v čase, keď teploty začali klesať pod nulu – zostali bez elektriny, dodávok vody a tepla.

Ako povedal šéf ukrajinskej armády: nepriateľ, ktorý nedokáže poraziť ozbrojené sily svojho súpera, vedie vojnu proti civilistom, elektrárňam či nemocniciam.

Problémy v zdravotníctve: Situácia je taká vážna, že sa ozvala aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Klimatická zmena

MS vo futbale

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie