Denník N

Newsfilter: Petrovi Kažimírovi ochranná ruka generálneho prokurátora pomohla len dočasne

Niekdajší šéf finančnej správy František Imrecze s bývalým ministrom financií za Smer Petrom Kažimírom. Foto - TASR
Niekdajší šéf finančnej správy František Imrecze s bývalým ministrom financií za Smer Petrom Kažimírom. Foto – TASR

1. Do roka a mesiaca sa Kažimírovi opäť ozvala NAKA. 2. Zostáva sedem dní a dohoda stále nie je. 3. Nemocnice sa pripravujú na kolaps. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Do roka a mesiaca

„Kažo má u generálneho, dá mu ochrannú ruku, asi… Kažo je dos*atý celý.“ Tak zneli jasnozrivé slová Roberta Fica, bývalého Kažimírovho straníckeho a vládneho šéfa, na pamätnej nahrávke z poľovníckej chaty. Vyplnili sa v júni tohto roka, keď námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera vec vybavil s pomocou paragrafu 363 Trestného poriadku a Kažimírovo obvinenie zrušil. Guvernér NBS sa tak zaradil k prominentnej skupine tých, ktorých GP týmto spôsobom ochránila už predtým.

O necelého pol roka sa však ukázalo, že Kažimírov prípad sa skôr ako cestou Jaroslava Haščáka, ktorému sa dostalo ospravedlnenia, vyberie cestou Vladimíra Pčolinského a Zoroslava Kollára, ktorých napriek veľkej pomoci Maroša Žilinku obvinili znova. Keď o nič iné, ide o ďalšiu silnú indíciu, že kým niektoré orgány presadzovania práva presadzujú právo zjavne selektívne, iné vzbudzujú dojem, že rozdiely nerobia.

Dvojaká zodpovednosť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Kažimír

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie