Denník N

Newsfilter: Petrovi Kažimírovi ochranná ruka generálneho prokurátora pomohla len dočasne

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Do roka a mesiaca sa Kažimírovi opäť ozvala NAKA. 2. Zostáva sedem dní a dohoda stále nie je. 3. Nemocnice sa pripravujú na kolaps. 

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Do roka a mesiaca

„Kažo má u generálneho, dá mu ochrannú ruku, asi… Kažo je dos*atý celý.“ Tak zneli jasnozrivé slová Roberta Fica, bývalého Kažimírovho straníckeho a vládneho šéfa, na pamätnej nahrávke z poľovníckej chaty. Vyplnili sa v júni tohto roka, keď námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera vec vybavil s pomocou paragrafu 363 Trestného poriadku a Kažimírovo obvinenie zrušil. Guvernér NBS sa tak zaradil k prominentnej skupine tých, ktorých GP týmto spôsobom ochránila už predtým.

O necelého pol roka sa však ukázalo, že Kažimírov prípad sa skôr ako cestou Jaroslava Haščáka, ktorému sa dostalo ospravedlnenia, vyberie cestou Vladimíra Pčolinského a Zoroslava Kollára, ktorých napriek veľkej pomoci Maroša Žilinku obvinili znova. Keď o nič iné, ide o ďalšiu silnú indíciu, že kým niektoré orgány presadzovania práva presadzujú právo zjavne selektívne, iné vzbudzujú dojem, že rozdiely nerobia.

Dvojaká zodpovednosť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Peter Kažimír

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie