Denník N

Newsfilter: Držme palce ľuďom, ktorí sa od decembra nedostanú na operácie

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Nemocnice už priznávajú, že pôjdu na obmedzený výkon

Od dnešného popoludnia začali médiám prichádzať tlačové správy nemocníc, že od 1. decembra nebudú objednávať pacientov na plánované operácie. Niekde už prijímajú len na také operačné zákroky, pri ktorých sa predpokladá ukončenie hospitalizácie do konca novembra.

Takýto stav hlásia nemocnice v Bratislave, Trnave, Prešove, Poprade, Nových Zámkoch, Banskej Bystrici a určite nejde o kompletný zoznam. Inde (Košice, Žilina) zase lekári vypovedali služby na december. Napríklad na takom ružinovskom oddelení ARO, kde obvykle pracuje 50 lekárov, zostanú podľa Lekárskeho odborového združenia traja.

Nikto nechce šíriť paniku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauza Mýtnik

Milan Lučanský

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie