Denník N

300 slov z MS: Lionel Messi opäť zachránil Argentínu, keď to potrebovala

Lionel Messi bol opäť záchrancom Argentíny. Foto - TASR/AP
Lionel Messi bol opäť záchrancom Argentíny. Foto – TASR/AP

Rýchly prehľad diania, aby ste vedeli, o čom všetci rozprávajú.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Tento text vychádza po každom dni MS vo futbale, môžete si ho dať posielať na e-mail a každý deň okolo poludnia vypočuť aj ako podcast.

Majstrovstvá sveta vo futbale, to je čas pre Guillerma Ochou, ktorý sa stane Buffonom, Casillasom, Kahnom aj Čechom na vrchole síl. Podobné zábavné príspevky publikovali fanúšikovia tesne pred šampionátom.

Odkazovali tak na brankára Mexika, o ktorom počas štyroch rokov medzi majstrovstvami sveta vo futbale nepočujete, v Európe nikdy nehral v svetovom klube, no na šampionáte sa zmení na monštrum medzi troma žrďami. Napríklad pred štyrmi rokmi v Rusku bol lepší len Thibaut Courtois.

Ochoa vtedy vychytal víťazstvo nad Nemeckom 1:0, keď zaznamenal 9 zákrokov a celkovo vtedy zneškodnil 25 striel súperov. Viac mal vtedy len Courtois.

Tentoraz v kľúčovom zápase skupiny C stál proti jednému z ofenzívne najsilnejších tímov na šampionáte – Argentíne. Obrana Mexika na čele s Ochoom bola v prvom polčase výborná, v 64. minúte však prišlo čosi, čoho sa súper Argentíny najviac bál.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

MS vo futbale

Súhrn MS vo futbale

Súhrn toho najdôleležitejšieho z hracieho dňa futbalových MS.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie