Denník N

Športový newsfilter: Aj Shiffrinová rieši, kde nájsť motiváciu. Má to o čosi ľahšie ako Vlhová

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate:

  • o motivácii Mikaely Shiffrinovej;
  • o týždni Slovákov v NHL;
  • o športovom dianí na MS vo futbale;
  • aj o spoločensko-politickom dianí na MS vo futbale.

Víťazom týždňa je Wendy Holdenerová; porazeným, žiaľ, dúha.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého a druhého bodu je Štefan Bugan, tretieho Michal Červený a štvrtého Tomáš Čorej.


1. Shiffrinovej motivácia

Ako sa motivovať, keď som už vyhrala všetko? Mikaela Shiffrinová stojí pred touto otázkou už od roku 2017. Vtedy vyhrala svoj prvý veľký glóbus, no v tom čase už bola aj majsterka sveta, olympijská víťazka a držiteľka štyroch malých glóbusov za slalom.

Tento rok rovnaký pocit spoznala aj Petra Vlhová. Po zisku olympijského zlata už aj ona mala všetko „veľké“. Áno, môže vyhrať druhý veľký glóbus, môže vyhrať malý glóbus nielen za slalom, ale aj za obrovský slalom a môže sa po titule majsterky sveta v obrovskom slalome stať aj majsterkou sveta v slalome.

Vo všetkých týchto sekundárnych úspechoch sa dá nájsť motivácia, no logicky je niekoľkonásobne menšia, ako keď sa prvý raz túžila stať majsterkou sveta, olympijskou víťazkou a víťazkou Svetového pohára. Aj preto Vlhová po olympiáde zvažovala koniec kariéry.

Shiffrinová minulý týždeň prezradila, v čom nachádza motiváciu, a z jej dôvodov bolo vidieť, že to má o čosi ľahšie ako Vlhová.

Američanku motivuje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Mikaela Shiffrinová

Petra Vlhová

Športový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie