Denník N

Newsfilter: Vláda a odbory dúfajú, že dohoda prejde skôr, než si ju každý poriadne prečíta

Premiér Eduard Heger a šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský v sobotu po uzatvorení dohody. Foto - TASR
Premiér Eduard Heger a šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský v sobotu po uzatvorení dohody. Foto – TASR

1. Dohodu s lekármi ešte treba schváliť. 2. Prieskumy sú postrachom liberálnych voličov. 3. Kusý zostal na slobode.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Dohodu s lekármi ešte treba schváliť

Len včera slovenské zdravotníctvo tesne uhlo pred kolapsom z nedostatku nemocničných lekárov a dnes už si to opäť mieri do steny, len z iných dôvodov. Jedným je nedostatok lekárov v ambulanciách a poliklinikách.

Je ich dvanásťtisíc a skoro spolovice sú to penzisti, ktorí jednoducho zavrú kšeft, keď im to pre vysokú infláciu nebude finančne vychádzať. Kam pôjdu ich pacienti, keď sa to naozaj stane? Odpoveď znie, že pôjdu do nemocníc. A keď ich bude príliš veľa, tak to nemocnice nezvládnu. Takže opäť kolaps.

Tento scenár nie je tvrdením newsfiltra, je to varovanie, ktoré poslali médiám

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie