Denník N

Newsfilter: U Žilinku odvádzajú kus dobrej roboty

1. Stala sa hanebnosť, ale nič sa nedá robiť. 2. Prezidentka vláde: Ak to neviete robiť, tak odíďte. 3. Čoskoro zistíme, či to dokážu.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Stala sa hanebnosť, ale nič sa nedá robiť

Veľmi krátko po tom, ako prezidentka v parlamente kritizovala spôsob používania paragrafu 363 Trestného poriadku, generálna prokuratúra presne na jeho základe zbavila obvinení Roberta Fica a Roberta Kaliňáka v kauze Súmrak.

Ide o prípad, v ktorom sú spoločne s Tiborom Gašparom a Norbertom Bödörom podozriví, že zosnovali zločineckú skupinu. Podľa vyšetrovateľov a špeciálnej prokuratúry sa pomocou podriadených štátnych inštitúcií snažila diskreditovať politických oponentov. Konkrétne Andreja Kisku, na ktorého vytiahli dokumenty, ku ktorým sa nemali ako legálne dostať.

Generálny prokurátor použitie obľúbeného paragrafu iba oznámil, špinavú prácu v podobe zdôvodnenia opäť prenechal na svojho námestníka Jozefa Kanderu.

Stalo sa svinstvo, ale nič sa nedá robiť. Jeho argumenty sa dajú zhrnúť takto:

„Predseda vlády nemá podľa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie