Denník N

Newsfilter: Matovič utŕžil zdrvujúcu porážku

Igor Matovič. Foto - TASR
Igor Matovič. Foto – TASR

1. Rozvracač. 2. Víťaz Heger. 3. Šeliga si skúša napraviť meno.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Rozvracač

Parlament veľkou väčšinou schválil výrazné zvýšenie platov nemocničných lekárov, na ktorom sa v sobotou dohodla vláda s odborármi. Za zákon v zrýchlenom konaní hlasovalo až 138 zo 139 prítomných poslancov.

Poslanci prijali aj pozmeňujúci návrh OĽaNO, vďaka ktorému sa sestrám a ostatným zdravotníkom budú zvyšovať platy 30 rokov rovnako ako lekárom.

Keďže posledný deň pred skončením ultimáta vláda a odborári podpísali memorandum aj o ostatných požiadavkách, lekári dosiahli, čo chceli.

Naopak, Igor Matovič, ktorý tesne pred hlasovaním vyhlásil, že by bolo správne, aby zvyšovanie platov pre lekárov v parlamente neprešlo, utŕžil takú porážku, že ak by mal v sebe štipku chochmesu, v najbližších hodinách by podával demisiu a skladal funkciu predsedu OĽaNO.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie